SPECIÁLNÍ LŽÍCE

Pro poptávku, objednávku nebo dotaz využijte formulář „DOTAZ NA PRODUKT“ umístěny v každém produktu.

Zrušit filtr nebo hledání
Kategorie
Drenážní lžíce o šíři 400mm je specifickým příslušenstvím, která se uplatní například pro výkopy při pokládání kabelů, nebo plynové, či vodovodní soustavy. Díky svému tvaru umožňuje snadnější vyprazdňování mokré a těžké zeminy (jílovitá půda apod.), což přispívá k dosažení rychlejší a efektivnější práce.   Uchycení lžíce odpovídá rozměrům pro typ Severský S standard rychloupínače S45.
Nová podkopová lžíce šíře 30cm s vyměnitelnými šroubovacími zuby je určená pro stroje vybavené rychloupínačem typu Lehnhoff MS 03. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitní otěru vzdorné oceli s břitem z HARDOXU. Zesílení boků zamezuje rychlému opotřebení. Boční otvory ve spodní části napomáhají k efektivnějšímu kopání zavodněných půd. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům pro její montáž na rychloupínač Lehnhoff MS03 Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová hydraulická svahovací lžíce šíře 150 cm je určená pro stavebním stroje s rychloupínačem typu Lehnhoff MS08. Korpus lžíce je vyroben z kvalitní otěru vzdorné oceli se zesílenými bočními stranami, zamezující tak rychlému opotřebení nejvíce namáhaných míst při práci. Nezbytnou součástí těla lžíce je zesílená výztužní přepážka, díky které nedochází k deformaci celku. Lžíce je osazena dvěma pístnicemi s hydraulickými hadicemi, jenž jsou ukončeny šroubením. Celý hydraulický mechanismus je shora chráněn. Břity lžíce jsou vyrobeny z Hardoxu. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům pro upnutí na rychloupínač typu Lehnhoff MS08. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová Hydraulická svahovací lžíce šíře 160 cm je určená pro všechny stavební stroje, které využívají rychloupínač Lehnhoff MS 08. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků zamezující rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Je rovněž vybavená dvěma pístnicemi a dvěma břity, které jsou vyrobeny z HARDOXU, kdy právě zadní břit usnadňuje práci při například srovnávání (uhlazování) upravovaného místa. Navíc je dále vybavená dodatečným odjímatelným břitem který je našroubován na předním základním břitu. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům pro uchycení na rychloupínač Lehnhoff MS 08. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová Hydraulická svahovací lžíce šíře 170 cm je určená pro stroje vybavené uchycením CW10 (vhodná pro bagry hmotnosti 8 tun). Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně silnějších boků zamezující rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Je rovněž vybavená dvěmi pístnicemi. Břit je vyroben z HARDOXU 400. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům rychloupínačem s označením CW10. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová Hydraulická svahovací lžíce šíře 200 cm je určená pro stroje s uchycením Lehnhoff MS 10 (např. Hyundai R-170W). Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků zamezující rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Je rovněž vybavená dvěma pístnicemi a dvěma břity, které jsou vyrobeny z HARDOXU, kdy právě zadní břit usnadňuje práci při například srovnávání (uhlazování) upravovaného místa. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům ramene stroje vybavené rychloupínačem Lehnhoff MS 10. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová hydralická svahovací lžíce šíře 200cm je určena pro stroje, vybavené rychloupínačem Verachtert CW30. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu a zesílenými boky, zamezující rychlému opotřebení nejvíce namáhaných míst. Je rovněž vybavená dvěma pístnicemi s chráněním a hadicemi, a také předním odjímatelným (šroubovacím) i zadním břitem z HARDOXU, kdy právě zadní břit usnadňuje práci například při zarovnávání upravovaného místa. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům rychloupínače typu Verachtert CW 30. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová lžíce podkopu šíře 100 cm je určená pro stroje vybavené uchycením CW10 (vhodná pro bagry hmotnosti 8 tun). Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílení bočních stran a kovových pásů na zadní straně lžíce, díky čemu zamezují rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Břit lžíce je vyroben z HARDOXU 400. Součástí lžíce jsou šroubovací zuby. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům rychloupínačem s označením CW10. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová podkopová lžíce šíře 100cm, určená pro stavební stroje, jenž jsou vybavené rychloupínačem typu Verachtert CW30. Korpus je vyroben z kvalitní otěruvzdorné oceli, včetně Hardoxového zesílení bočních stran a ochranných pásů na zadní straně lžíce, díky čemu je zamezeno rychlému opotřebení nejvíce namáhaných míst při výkopových prací. Břit lžíce je rovněž vyroben z Hardoxu. Lžíce je osazena zuby systému CAT. Celkové uchycení na rychloupínač je zesíleno jak konstrukčně,tak i ke korpusu za pomoci ocelových podpěr. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům rychloupínače Verachtert CW30. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová podkopová lžíce šíře 300mm je určena především pro stroj JCB 48-Z1. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu s bočním zesílením a otvory podél zadní strany. Díky těmto prvkům je lžíce nejen chráněná proti rychlému opotřebení nejčastěji namáhaných míst, ale i usnadňuje práci ve vodou zasaženém prostředí. Hladké dno vnější strany zajišťuje přesnější a snadnější práci ve výkopu. Břit lžíce je vyroben z HARDOXU HB400. Lžíce je vybavena odjímatelnými šroubovacími zuby. Rozměry uchycení lžíce:
 • průměr čepů: 45mm
 • rozteč mezi čepy: 245mm
 • šíře ramene: 148mm
Tyto uvedené míry odpovídají standardním rozměrům ramene stroje, což umožňuje montáž lžíce přímo na rameno nebo na rychloupínač. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro traktorbagry. Příslušné čepy nejsou součástí produktu.
Nová podkopová lžíce šíře 300mm včetně šroubovacích zubů je určená pro stroje vybavené rychloupínačem typu Lehnhoff MS 08. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků a zadní strany lžíce. Tyto prvky zamezují rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Spodní břit lžíce je vyroben z HARDOXU. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům pro instalaci na rychloupínák Lehnhoff MS 08. Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Prosévací (třídící) podkopová lžíce o šíři 900mm s břitem Hardox je určená především pro efektivní třídění zeminy od nežádoucího kameniva, kořenů, a podobných složek půdy. Jednotlivá žebra jsou od sebe vzdálená v rozmezí 80-100mm. Lžíce je vybavená šroubovacími zuby, pružnými pouzdry a mazničkami. Tato konkrétní lžíce je určená především pro rypadlo-nakladače značky JCB 3CX, 4CX, 8065, 8085, apod. Další možností je výroba s konkrétním uchycením, například:
 • Lehnhoff
 • Verachtert
 • na čepy dle potřeby
Nová podkopová lžíce šíře 35 cm včetně vyměnitelných zubů je určená pro stroje s uchycení rychloupínáku Lehnhoff MS 08. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků a zadní strany lžíce, která je vybavená ochrannými pásy. Tyto prvky zamezují rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Spodní břit lžíce je vyroben z HARDOXU 400. Lžíce je osazena zuby na bázi systému ESCO. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům pro její montáž na rychloupínák Lehnhoff MS 08. Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová lžíce podkopu šíře 40 cm je určena především pro stroj CAT 303. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu spolu s bočními zesíleními a ochrannými pásy na zadní straně. Díky těmto prvkům je lžíce chráněná proti rychlému opotřebení nejčastěji namáhaných míst. Břit lžíce je vyroben z HARDOXU HB400. Dále je lžíce vybavena zuby na bázi systému CAT J200, na kterém je navařen břit rovněž z HARDOXU HB400. Rozměry uchycení lžíce:
 • průměr čepů: 40mm
 • rozteč mezi čepy: 200mm
 • šíře ramene: 135mm
Tyto uvedené míry odpovídají standardním rozměrům ramene stroje CAT 303, což umožňuje montáž lžíce přímo na rameno nebo na rychloupínač. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro traktorbagry. Příslušné čepy nejsou součástí produktu.
Nová podkopová lžíce šíře 40 cm včetně vyměnitelných šroubovacích zubů je určená pro minibagr Terex s uchycením dle nákresů majitele. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků a zadní strany lžíce, která je vybavená ochrannými pásy, díky čemu je lžíce chráněná před rychlým opotřebením nejvíc namáhaných míst. Spodní břit lžíce je vyroben z HARDOXU 400. Uchycení lžíce je zkonstruováno dle poskytnutých materiálu majitele, jenž odpovídá uchycení jeho stroje. Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová podkopová lžíce šíře 45 cm, včetně vyměnitelných pouzder, osazena zuby systému ESCO V17, určená pro traktorbagry značky New Holland. Korpus lžíce je vyroben z kvalitního, otěru vzdorného materiálu. Boky lžíce jsou zesíleny a zadní strana opatřena ochrannými pásy. Tyto ochranné pomocné prvky zamezují rychlému opotřebení nejvíce namáhaných míst. Spodní břit lžíce je z HARDOXU 400. Rozměry uchycení lžíce:
 • průměr čepů: 45 mm
 • šířka ramene: 202 mm
 • rozteč čepů: 389 mm
Všechny tyto uvedené míry odpovídají standardním rozměrům ramene stroje New Holland NH85, NH95, LB110, LB115, což umožňuje montáž lžíce na rychloupínač i na uchycení pomocí čepů. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro traktorbagry.
Nová podkopová lžíce šíře 60 cm včetně vyměnitelných zubů je určená pro minibagry s uchycením CW05 rychloupínače. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků a zadní strany, na které jsou ochranné otěruvzdorné lemy, jež chrání před rychlým opotřebením nejvíc namáhaných míst. Spodní břit lžíce je vyroben z HARDOXU 400. Rozměry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům uchycení CW 05 na rychloupínač stroje. Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová podkopová lžíce šíře 60 cm včetně vyměnitelných zubů je určená pro minibagr CAT 305. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků a zadní strany lžíce, která je vybavená ochrannými pásy, přičemž díky nim dochází k zamezení před rychlým opotřebením nejvíc namáhaných míst. Spodní břit lžíce je vyroben z HARDOXU 400. Rozměry uchycení lžíce:
 • průměr čepu: 40 mm
 • rozteč čepů: 260 mm
 • šířka ramene: 155 mm
Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům uchycení stroje CAT 305. Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Nová podkopová lžíce šíře 90 cm včetně vyměnitelných zubů je určená pro stroje (např. Kubota) s níže uvedenými rozměry, na čepy. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu, včetně zesílených boků a zadní strany lžíce, která je vybavená ochrannými otěruvzdornými lemy, čímž  tyto prvky zamezují rychlému opotřebení nejvíc namáhaných míst. Spodní břit lžíce je vyroben z HARDOXU 400. Míry uchycení lžíce:
 • průměr čepu - 60 mm
 • šíře ramene - 200 mm
 • rozteč mezi čepy - 300 mm
Lžíce je vyrobena jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.

Nová podkopová lžíce šíře 90 cm je určena především pro stroj řady CAT B,C. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu spolu s bočními zesíleními a ochrannými pásy na zadní straně. Díky těmto prvkům je lžíce chráněná proti rychlému opotřebení nejčastěji namáhaných míst. Břit lžíce je vyroben z HARDOXU HB500.

Dále je lžíce vybavena zuby na bázi systému CAT J200, na kterém je navařen břit rovněž z HARDOXU.

Rozměry uchycení lžíce:

 • průměr čepů: 45mm a 50mm
 • šíře ramene: 205mm a 255mm
 • rozteč mezi čepy: 370mm

Tyto uvedené míry odpovídají standardním rozměrům ramene strojů řad CAT B,C, což umožňuje montáž lžíce přímo na rameno nebo na rychloupínač.

Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.

Příslušné čepy nejsou součástí produktu.

Nová hydralická svahovací lžíce šíře 1200mm je určena pro stroje, vybavené rychloupínačem Verachtert CW05. Tělo lžíce je vyrobeno z kvalitního otěru vzdorného materiálu a zesílenými boky, zamezující rychlému opotřebení nejvíce namáhaných míst. Je rovněž vybavená pístnicí s chráněním a hadicemi, které jsou přichyceny držáky u uchycení lžíce, zakončeny šroubením. Míry uchycení lžíce odpovídají standardním rozměrům rychloupínače typu Verachtert CW 05. Lžíce jsou vyrobeny jedním z předních evropských výrobců přídavných zařízení pro stavební stroje.
Používáme cookies
Můžete „POVOLIT VŠE“ (technické, analytické i reklamní) nebo „JEN TECHNICKÉ“ (nutné pro fungování webu).
Povolit jen některé (analytické nebo reklamní) můžete přes „Nastavení Cookies".
Nastavení Cookies
POVOLIT VŠE
JEN TECHNICKÉ
Nastavení Cookies
Zásady
Označení Cookie Aktivní
Soubory cookies používáme pro zajištění základních funkcí webu a pro jeho případné zlepšování.

V záložce "Seznam Cookies" si můžete vybrat, které chcete povolit nebo odmítnout. Změny uložíte pomocí tlačítka "Uložit nastavení" níže (nastavení lze kdykoliv změnit pomocí tlačítka "Nastavení Cookies" v pravém dolním rohu webu).

V záložce "Seznam Cookies" lze povolit/odmítnout analytické nebo reklamní cookies. Technické cookies jsou nutné pro správné fungování webu.

Veškeré soubory cookies můžete blokovat přímo ve svém prohlížeči podle oficiálních návodů poskytovatele daného prohlížeče. Po této změně nastavení neručíme za správné fungování webu.

Technické cookies
Jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Nepožadujeme Váš souhlas s využitím technických cookies na našem webu. Z tohoto důvodu technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány nebo aktivovány.

Analytické cookies
Umožňují měření výkonu webu a reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Získaná data zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů konkrétních uživatelů webu. Odmítnutím používání analytických cookies, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace webu.

Reklamní cookies
Slouží nám nebo našim partnerům. Pomocí nich Vám můžeme zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích stran. Slouží k vytváření profilů založených na Vašich zájmech - tzv. "pseudonymizované profily" - na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Uložit nastavení
Nastavení Cookies